iOstrowWlkp.pl reklamy
Ważne sprawy

Życie po węglu w Ostrowie Wielkopolskim

1 200 000 złotych trafiło do Ostrowa Wielkopolskiego na ochronę klimatu i realizację projektu Life After Coal PL, czyli życie po węglu.

- 1 200 000 złotych to kwota, która pomoże naszemu miastu w tej transformacji energetycznej. Jesteśmy jednym z 42 uczestników projektu, ale wszyscy mamy wspólny cel: łagodzenie i adaptacja skutków zmian klimatu - zaznacza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W ramach projektu samorządy otrzymają środki na - między innymi - powołanie doradców klimatycznych czy stworzenie baz danych i systemów IT do ocen energetycznych. Planowane jest także przygotowywanie projektów termomodernizacyjnych nieruchomości i raportowanie wyników.

Podpisywanie umów to także dobra okazja do osobistych spotkań ze wszystkimi współbeneficjentami tego, wartego 85 mln złotych projektu. Zgodnie z założeniami Programu LIFE, nasz projekt ma służyć nie tylko Wschodniej Wielkopolsce, ale ze zdobytych doświadczeń, innowacji i rozwiązań z czasem skorzysta całe nasze województwo oraz inne regiony węglowe w Polsce i Europie. Cieszę się, że razem zmieniamy Wielkopolskę na lepsze - podkreśla Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego

Umowę na realizację projektu o współpracy partnerskiej w ramach realizacji przedsięwzięcia “LIFE AFTER COAL PL - Wdrażanie Strategii na rzecz Neutralności Klimatycznej Wielkopolska Wschodnia 2040” podpisano w czwartek, 13 kwietnia. Projekt jest dofinansowany z Programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Cieszę się, że Ostrów Wielkopolski jest częścią projektu Life After Coal PL obok wielu samorządów Wielkopolski. Jego realizacja została zaplanowana na najbliższych dziewięć lat. To będzie ważny czas dla naszego klimatu i wspólnie o niego zawalczymy - zaznacza Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również