iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmZnajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Zwolnienie z opłat za żłobek

2020-03-30 08:03:00

Od 16 marca ostrowski Żłobek Miejski pozostaje nieczynny. Rodzice i opiekunowie prawni podopiecznych placówki nie zapłacą za ten miesiąc pełnej opłaty. Kolejna, którą wniosą zostanie im proporcjonalnie umniejszona. Nie będą również płacić za następne miesiące, w których maluchy nie będą ze żłobka korzystać.

Ostrowski żłobek, jak i inne placówki tego typu w Polsce, został zamknięty w trosce o bezpieczeństwo, zdrowie i życie najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W związku z tym nie jest możliwe realizowanie opieki nad dziećmi. Władze Ostrowa Wielkopolskiego podjęły decyzję, że rodzice i opiekunowie prawni najmłodszych ostrowian nie opłacą pełnej miesięcznej stawki za żłobek.

- Jedno z pierwszych konkretnych pytań skierowanych przez rodziców 308 dzieci, podopiecznych żłobka, do prezydenta miasta dotyczyło odpłatność za żłobek. O ile kierunek decyzji prezydenta był od początku jasny, o tyle szukaliśmy dla niej jasnej i przede wszystkim bezpiecznej ścieżki formalno – prawnej. Możemy dziś potwierdzić, że opłaty poczynione przez rodziców na poczet marca, bo przecież dzieci zaczęły w marcu uczęszczać do żłobka, zostanie rozliczona w momencie wznowienia działalności przez placówkę – mówi Sebastian Górski, zastępca prezydenta Ostrowa.

Opłata stała zostanie proporcjonalnie umniejszona za czas zamknięcia żłobka.  Rozliczenie dokonane będzie w miesiącu, w którym nastąpi możliwość podjęcia świadczenia opieki nad dziećmi w Żłobku Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

- Oczywiście opłaty za kolejne miesiące, w których żłobek nie będzie prowadził opieki nad dziećmi nie będą pobierane – dodaje wiceprezydent Miasta.

Placówka poinformuje o szczegółach tych rodziców, których ta decyzja i rozwiązania bezpośrednio dotyczą.

 

 

 
Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl