Jesteśmy konsekwentni i zgodnie z zapowiedziami będziemy sukcesywnie zwiększać środki finansowe na walkę z zanieczyszczonym powietrzem w naszym mieście. Środki, które desygnujemy w budżecie są porównywalne ze środkami na ten cel o wiele większych miast - podkreśla Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
W tym roku do ostrowskiego urzędu wpłynęła rekordowa liczba 379 wniosków. W wyniku wycofania 15 wniosków oraz 1 wniosku, który wpłynął przed terminem, do rozpatrzenia pozostało 363. Obecnie trwa ich weryfikacja oraz uzupełnienie braków formalnych.
Właściciele domów jednorodzinnych najwięcej wniosków złożyli na dofinansowanie wymiany starego pieca na ogrzewanie gazowe - aż 272 wnioski. 17 wniosków dotyczyło podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, 16 - wymiany na pompę ciepła, a 5 na ogrzewanie elektryczne. Zaś zarządcy, właściciele i najemcy budynków wielolokalowych złożyli w miejskim urzędzie 53 wnioski: 31 na ogrzewanie gazowe, 19 na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej i 2 na ogrzewanie elektryczne.
- To inwestycja w zdrowie, czyste powietrze i bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Zainteresowanie ostrowian programem nie maleje i to nas bardzo cieszy. Z naszego wsparcia skorzystały już setki ostrowian, a dzięki tej kwocie z znikną kolejne piece węglowe, co z pewnością wpłynie pozytywnie na jakość powietrza w naszym mieście. Razem możemy więcej! Czyste powietrze, wolne od smogu, pyłów i śmieci spalanych w tradycyjnych piecach to nasze priorytety - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
(alf)
Poprzednia
Następna