iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Znów zaatakowali "na policjanta"

2019-09-03 07:09:00

Próby oszustw metodą „na policjanta", po raz kolejny miały miejsce w Ostrowie Wielkopolskim. Na szczęście okazały się bezskuteczne.

Ostrowscy policjanci zostali poinformowani o próbach oszustw metodą "na policjanta". Na szczęście były one nieudane. Seniorzy, którzy odebrali telefon od fałszywego policjanta zachowali czujność i nie dali się oszukać. Oszuści wypytywali o sprawy rodzinne i finansowe.

 

Sprawca, w jednym przypadku informował 70-latkę, że pracował nad grupą przestępczą, którą właśnie „rozbito”, grupa ta miała posiadać duże ilości dowodów osobistych, w tym jej dokument. W kolejnym przypadku sprawca informował, 80-latkę, że jest ona pod stałą obserwacją policji, następnie prosił o wypłacenie pieniędzy z banku i przekazanie ich stróżom prawa. Policjanci w ciągu jednego dnia zostali powiadomieni o czterech tego typu przypadkach.

 

Czujność mieszkańców sprawiła, że oszuści nie zrealizowali swojego celu. Niewykluczone jednak, że nie dojdzie do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy, dlatego policjanci zwracają się z apelem do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu ostrowskiego o zachowanie szczególnej ostrożności podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi.

 

Policja przypomina także, że w razie wątpliwości czy osoba podająca się za wnuka lub policjanta jest nim naprawdę, należy rozłączyć rozmowę i samodzielnie wybrać numer telefonu kontaktując się z odpowiednią osobą czy instytucją.

 

 

 

Apelujemy również do bliskich osób starszych - zadbajcie Państwo o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających na nich zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie Państwo na osoby starsze, by kontaktowały się z Wami i pytały o radę.

 

 

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl