iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama SMOK AUDIO
Ostrów Wielkopolski

Zniszczono tablicę poświęconą Pawłowi Adamowiczowi

2021-03-04 13:03:00

Zdjęcie: umostrow.pl
Jak informują władze miasta, do zdarzenia doszło w nocy z 3 na 4 marca.

Sprawca dewastacji zbił szklaną tablicę poświęconą zamordowanemu w 2019 r., podczas koncertu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Do tego dołączył kartkę z niewybrednymi atakami na prezydenta Adamowicza oraz prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, Beatę Klimek.

 

- W nocy jakiś kretyn zniszczył tablicę na Sali Sesyjnej, upamiętniającą zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zamordowanego przez człowieka również kipiącego nienawiścią. Zostawił przy okazji niewybredną wiadomość, w której domaga się pomnika żołnierzy wyklętych. Mam nadzieję, że monitoring na budynku pomoże szybko go namierzyć i poza oby jak największą karą, ufunduje też nową tablicę - komentuje zdarzenie na jednym z portali społecznościowych ostrowski radny, Jakub Paduch.

 

Zaś władze miasta zwracają uwagę, że to pierwszy tak przykry incydent, choć od wielu miesięcy zmagają się w mieście z nasileniem obecności w przestrzeni publicznej słów, haseł, czy znaków, które jednoznacznie kojarzone są z faszystowską ideologią, rasizmem, homofobią.

 

- Możemy się zgadzać lub nie, ale mamy jeden cel, którym jest dobro naszego miasta. Debata publiczna jest bardzo ważna, a ja jestem otwarta na dyskusje o Ostrowie Wielkopolskim. Jednak rozmowa językiem nienawiści jest wykluczona. Powiedzmy głośne NIE hejtowi - apeluje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

(alf)
Bank Spółdzielczy w Jarocinie - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl