iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Znęcał się, a następnie zabił

2018-09-04 14:35:54
Zdjęcie: Archiwum
Policjanci ostrowskiej komendy zatrzymali 31-letniego mężczyznę, podejrzanego o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem, a następnie jego zabicie. Na wniosek śledczych i prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany. 31-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

28 sierpnia br. policjanci zostali poinformowani przez mieszkankę powiatu ostrowskiego o znęcaniu się nad jej psem i jego zabiciu. Od tego czasu policjanci poszukiwali sprawcy tego czynu. W ubiegły piątek, 31 sierpnia tuż przed północą funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 31-letni mężczyzna bez stałego miejsca pobytu. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do popełnienia tego czynu, nie tłumaczył jednak powodu swojego zachowania.

 

31-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem polegającym m.in. na uderzaniu psa po całym ciele dotychczas nieustalonym narzędziem.

 

Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim na wniosek Policji i Prokuratora zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 
Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Czytaj również