iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

„Zmowa Słowa” - konkurs rozstrzygnięty

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Za nami Powiatowy Konkurs Poetycki „Zmowa Słowa”. Kolejna edycja upłynęła pod znakiem dobrych wierszy, których autorzy nierzadko podejmowali ciekawą i dojrzałą tematykę.

Konkurs jest organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. W tym roku wzięło w nim udział ponad 90 autorów, których teksty były oceniane przez jury w składzie: dr Bogna Skrzypczak-Walkowiak, dr Olga Janicka oraz Justyna Szymendera. Autorzy wierszy, jak zaznaczali organizatorzy i jurorzy, podejmowali nierzadko ważne tematy, teksty miały ciekawy koncept.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 13 grudnia w sali widowiskowej MDK. Nagrody i wyróżnienia zostały przyznane w trzech kategoriach: klasy od III do V oraz VI-VIII szkoły podstawowej oraz wśród uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów do 25 roku życia.

Laureaci otrzymali cenne nagrody, dodatkowo każdy z nich – jubileuszowy tomik poetycki „Papiery wartościowe”, w którym znalazły się wiersze uczestników zajęć poetycko-literackich prowadzonych w MDK przez Iwonę Łęcką, która jest pomysłodawczynią i główną organizatorką konkursu „Zmowa słowa”.

Rozstrzygnięcie konkursu uświetniły występy grup tanecznych MDK, prowadzonych przez Bernadetę Matysiak.

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI