iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama SMOK AUDIO
Ostrów Wielkopolski

Zmodernizowana ortopedia czeka na pacjentów

2021-06-24 09:06:00

2 mln zł kosztował generalny remont Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w ostrowskim szpitalu, który niebawem zacznie funkcjonować w nowych pomieszczeniach.

Modernizacja oddziału ortopedii, to kolejna duża inwestycja realizowana w ostrowskiej lecznicy.

 

- Kilka miesięcy temu zakończył się remont Oddziału Chirurgii Ogólnej teraz oddajemy Oddział Ortopedii. Były to 13 i 14 duże inwestycje zrealizowane w ostrowskim szpitalu. Co ważne obie sfinansowane z budżetu naszego powiatu. Mam nadzieję, że poprawa warunków zarówno na ortopedii, jak i chirurgii przyczyni się do jeszcze lepszej obsługi pacjentów i poprawy warunków pracy personelu - przekonuje  Paweł Rajski, starosta ostrowski.

 

Remont obu oddziałów pochłonął w sumie 3,7 mln zł. 

 

Wprawdzie zmodernizowany oddział ortopedii nie zmienił swej lokalizacji, to po przeprowadzeniu pewnych zabiegów budowlanych m.in. wyburzeniu ścian, udało się uzyskać pożądany cel, a więc poprawić komfort przebywania na oddziale zarówno pacjentom, jak i personelowi. Oprócz sal dla pacjentów, które są większe, wygodniejsze oraz większej ilości łazienek, wygospodarowano również osobne sale dla personelu m.in. dla kierownika, lekarzy czy pielęgniarek. Zaś w głębi oddziału znajduje się gipsownia i gabinet zabiegowy. 

 

- Podczas tego remontu zostały przesunięte wszystkie ściany od strony południowej dzięki czemu uzyskano większą powierzchnią przy małych salach. Dzięki temu pacjenci będą mogli swobodnie się poruszać o kulach, o balkonikach. Na naszym oddziale w większości to pacjenci po  60 roku życia, którzy wymagają w większym stopniu opieki pielęgniarskiej. Ponadto po zabiegach pacjenci są unieruchomieni, dlatego wymagają znacznej opieki, także zaangażowania opiekuna medycznego – podkreśla Wiesława Ampuła, pielęgniarka oddziałowa.

 

Tych zaś na ortopedii ostrowskiego szpitala nie brakuje, bowiem Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu od lat cieszy się dużą renomą.

 

- Kiedy 27 lat temu rozpoczynałem swoją przygodę z ortopedią wydawało mi się, że to jest bardzo wąska dziedzina i trudno będzie o pacjentów. Natomiast trafiliśmy na czasy, kiedy ortopedia i chirurgia urazowa niesamowicie się rozwinęły. Ten rozwój rozpoczął się wtedy, kiedy oddziałem kierowali moi poprzednicy: dr. Stanisław Tambor czy dr. Janusz Wcisłek. Oni podążali za tym postępem, a my w chwili obecnej postawiliśmy kropkę nad i. Udało nam się wprowadzić na oddział obecnie najbardziej potrzebne metody, a to spowodowało, że ilość pacjentów  niesamowicie  nam  wzrosła – zwraca uwagę  dr  n.  med.  Mirosław  Falis,  kierownik Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim.

 

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja
Bank Spółdzielczy w Jarocinie - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim
Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl