iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Zmiany na stanowisku Prokuratora Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim

2022-12-29 11:12:00

Prokurator Alina Poczta została powołana na stanowisko Prokuratora Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim.


- Z dniem 15 grudnia 2022 r. Prokurator Krajowy Dariusz Barski powołał na stanowisko Prokuratora Rejonowego w Ostrowie Wlkp. Panią prokurator Alinę Pocztę pełniącą dotychczas funkcję Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Ostrowie Wlkp. - informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy tutejszej Prokuratury Okręgowej.

 

Prokurator Alina Poczta z ostrowską jednostką związana jest nieprzerwanie przez cały okres swojej kariery zawodowej, gdzie kolejno od 1 marca 1991 r. pełniła funkcję asesora, od 1 marca 1993 r. prokuratora tejże jednostki, a od 1 czerwca 2006 r. współkierowała nią na stanowisku Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Ostrowie Wlkp.

- W ramach dotychczas wykonywanych obowiązków służbowych osobiście prowadziła z powodzeniem szereg postępowań, w tym również dotyczących skomplikowanych przestępstw gospodarczych zakończonych zapadnięciem wyroków skazujących - podaje M. Meler.

- Z uznaniem spotkała się również jej wykraczająca poza obowiązki służbowe postawa z dnia 22 października 2017 r. gdy będąc już po pracy udzieliła pomocy 43-letniej kobiecie, która próbowała popełnić samobójstwo. „Za działania nacechowane empatią i osobistą odwagą, które pozwoliły na uratowanie osoby znajdującej się w trudnym położeniu, bezpośrednio zagrażającym jej życiu” nagrodzona została przez Prokuratora Krajowego.

Prokurator Alina Poczta zastąpiła na stanowisku zmarłą 6 sierpnia 2022 r. prokurator Wandę Palczewską.

Z tym samym dniem nastąpiło powierzenie pełnienie obowiązków Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Ostrowie Wlkp. prokuratorowi Krystianowi Błaszczykowi.

Źródło: gov.pl


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU