iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Zmiany na Spichrzowej

Ponad 200-metrowy odcinek ulicy Spichrzowej w Ostrowie Wielkopolskim zostanie zmodernizowany. Stare płyty ażurowe zastąpi nowa nawierzchnia.
Wykonawcą inwestycji została firma Brukarstwo Nawierzchnie i Kanalizacje Zenon Pawlicki z Witaszyc, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przez MZD przetargu. Wystartowało w nim aż dziewięć firm. Najwyższa wartość złożonej oferty wyniosła blisko 265 tys. zł, najniższa – zwycięzcy przetargu - 197 545,75 zł. Okres gwarancji na prace budowlane zawarty w tej ofercie to 60 miesięcy.
 
- W ostatnich latach zadbaliśmy o to, by ulicą Spichrzową jeździło się komfortowo i bezpiecznie. Teraz przyszedł czas na odcinek pomiędzy ulicą Wodną i Zieloną. Płyty ażurowe, które tworzą obecnie tę część ulicy są w złym stanie technicznym, stąd potrzeba ich rozbiórki i wykonania tu gruntownego remontu – tłumaczy Marcin Wieruchowski, dyrektor MZD.
 
Inwestycja polegać będzie na wykonaniu nawierzchni z betonowych płyt ażurowych typu Meba lub podobnych o grubości 8 centymetrów. Część nawierzchni tego odcinka wykonana zostanie z betonowej kostki brukowej w kolorze szarym o tej samej grubości. Ułożone zostaną także nowe krawężniki.
 

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI