iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Zmiany na oddziale laryngologii

Ostatni oddział szpitalny w budynku głównym ostrowskiego szpitala został wyremontowany. Symboliczne oddanie do użytku odbyło się 18 października.

Środki na remont laryngologii pochodziły z funduszy unijnych będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego. A roboty obejmowały prace budowlane i zakup wyposażenia oraz zakup karetek pogotowia dla SOR.

- Kiedy kilka tygodni temu pan marszałek przekazywał karetki był pod wrażeniem, że w powiatowym szpitalu dzieje się tak wiele. Ale my mamy świadomość, że jesteśmy szpitalem o zasięgu regionalnym - mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski.

- Laryngologia funkcjonowała od początku istnienia od początku istnienia szpitala przy ul. Limanowskiego. Wiele lat temu wykonywała skomplikowane zabiegi i współpracowała z klinikami w Polsce. Obecnie oddział wykonuje rocznie 1500-2000 zabiegów. Oprócz kierownika pracuje tutaj 4 lekarzy specjalistów II stopnia i dwie rezydentki oraz pielęgniarki i pozostały personel - dodaje dyrektor szpitala Dariusz Bierła.

Łącznie koszt remontu laryngologii wyniósł ok. 3,8 mln zł. Z czego dofinansowanie wyniosło ok. 2,5 mln zł, a pozostała część pochodziła z budżetu powiatu.

W ramach tej kwoty wykonano prace budowlane obejmujące m.in. wymianę posadzek i, tynków i ścian, nowe sufity podwieszane, klimatyzację, instalacje wodno-kanalizacyjną, elektryczną i gazów medycznych.

Zakupiony został także specjalistyczny sprzęt w tym zestaw do przeprowadzania endoskopowych operacji zatok obocznych nosa, optyka do chirurgii zatok przynosowych i napędów laryngologicznych, stół operacyjny, aparat do znieczulania oraz urządzenie do diagnostyki zaburzeń równowagi i wiele innych.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI