iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Zmiana organizacji ruchu przy ostrowskich cmentarzach

Ostrowscy policjanci jak co roku, w okresie Wszystkich Świętych, prowadzą policyjne działania. Jest to okres zwiększonego ruchu pojazdów i pieszych, zwłaszcza w okolicach cmentarzy. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa czuwać będzie zwiększona liczba policjantów, którzy w razie konieczności będą ręcznie kierować ruchem.

Największe utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych spodziewane są w rejonach dwóch największych ostrowskich cmentarzy przy ul. Limanowskiego i przy ul. Bema. - Wszystkim kierowcom oraz pieszym przypominamy, że na większości skrzyżowań, przejść dla pieszych i na parkingach kierować będą ruchem policjanci, do których poleceń należy się bezwzględnie stosować - informują mundurowi.

Policja prosimy także o zwracanie uwagi na oznakowania dróg.

W rejonie cmentarza przy ul. Bema - na ul. Głowackiego, Wybickiego, Świstackiego i Lotniczej w celu upłynnienia ruchu zostaną ustawione dodatkowe znaki zakazu zatrzymywania się (B-36), w większości z tabliczkami "nie dotyczy chodnika".

W rejonie cmentarza przy ul. Limanowskiego:

- ul. Kasprowicza będzie jednokierunkowa od ul. Limanowskiego do ul. Kr. Jadwigi;

- parking przy kościele wjazd od ul. Limanowskiego, natomiast wyjazd w kierunku ul. Brackiej – Grunwaldzkiej – Szczecińskiej.

 

- Rozważmy, aby dojeżdżając na cmentarz zrezygnować w tych dniach z własnego transportu na rzecz specjalnie zorganizowanej komunikacji miejskiej. Parkowanie w rejonie cmentarzy będzie w tym okresie znacznie utrudnione. Korzystając jednak ze środków komunikacji publicznej, zachowajmy szczególną czujność zwłaszcza przy wsiadaniu i wysiadaniu. Kontrolujmy cały czas nasze torebki czy saszetki, aby nie utracić ich w tłoku i ścisku - apelują mundurowi.
 

Istnieje także możliwość skorzystania z darmowych przejazdów ostrowską komunikacją miejską; MZK w dniu Dniu Wszystkich Świętych - 1 listopada.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI