iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

"Złote blachy" dla ostrowskich mundurowych

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Policjant i policjantka z Ostrowa Wielkopolskiego zostali nagrodzeni „Złotymi blachami 2023”. To wyróżnienie Koalicji Antypirackiej dla funkcjonariuszy policji, którzy odnieśli spektakularne sukcesy w walce z kradzieżą własności intelektualnej oraz ochronie praw autorskich.

Uroczystość odbyła się 27 marca w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Na wręczeniu nagród obecni byli Komendant Główny Policji, przedstawiciele Koalicji Antypirackiej, władze szkoły oraz reprezentant artystów - muzyk Piotr Kupicha.

- W wąskim gronie laureatów znaleźli się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim - podkom. Łukasz Adamek Naczelnik Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą oraz asp. sztab. Monika Stańczyk detektyw tego wydziału. Policjant i policjantka doprowadzili do przedstawienia zarzutów mężczyźnie podejrzanemu o posiadanie oraz używanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej urządzeń niedozwolonych służących do tzw. sharingu. Podejrzany mężczyzna wykorzystywał je do udostępniania kodów abonenckich innym osobom, umożliwiając w ten sposób nielegalny odbiór telewizji cyfrowej. Ustalono, iż w sposób niezgodny z prawem sygnał telewizyjny odbierany był przez co najmniej 142 osoby. W oparciu o informacje od ustalonych operatorów telekomunikacyjnych, śledczy ustalili dane odbiorców nielegalnego sygnału telewizyjnego. Obecnie czynności dotyczące tej sprawy prowadzone są na terenie całego kraju - czytamy na stronie internetowej ostrowskiej policji.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również