iOstrowWlkp.pl reklamy
Raszków

Złota Harfa dla Effascinato

Sukcesem i zdobyciem Złotej Harfy Eola w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych zakończył się udział Zespołu Muzyki Dawnej „Effascinato” z Raszkowa w 43.

Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej Schola Cantorum. Po raz kolejny zespół Effascinato, działający w raszkowskim MGOK-u pod kierownictwem Łukasza Naczke, udowodnił ogrom swego talentu i pasji do muzyki.

 

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej Schola Cantorum odbyła się w formule online. Do 12 marca zespół musiał przesłać zarejestrowany cyfrowo repertuar konkursowy - dowolny oraz obowiązkowy. Nagrania do konkursu odbyły się na przełomie lutego i marca - w nowo odrestaurowanym pałacu w Przybysławicach oraz w „Galerii pod Sceną” Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie. Później przyszedł czas na ocene konkursowego jury, która przyznała raszkowskiemu zespołowi pierwsze miejsce. Swoją cegiełkę do sukcesu artystów dołożyły także władze gminy Raszkowa, fundując nowe stroje dla najmłodszych muzyków oraz Mateusz Pluta, który pomógł w realizacji nagrań.

(alf)

 






Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również