iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Zlikwidowano dziuplę samochodową w powiecie ostrowskim

Zdjęcie: KPP Krotoszyn

26 maja krotoszyńscy kryminalni zlikwidowali „dziuplę samochodową”, która znajdowała się w powiecie ostrowskim. Na terenie jednej z posesji policjanci ujawnili skradziony na naszym terenie samochód oraz inny pojazd z wyciętym numerem VIN. Do sprawy zatrzymano cztery osoby dwie z nich usłyszały zarzuty.

Do kradzieży pojazdu marki BMW doszło w nocy z 25/26 maja w Kobylinie. - W miniony piątek od wczesnych godzin rannych krotoszyńscy kryminalni obserwowali jedną z posesji w powiecie ostrowskim, ponieważ jak podejrzewali na niej mógł być ukryty pojazd. Jak się okazało, policyjne doświadczenie ich nie zwiodło - podają krotoszyńscy mundurowi.

- Późnym popołudniem zaciekawiły ich odgłosy dochodzące z posesji, przypominały one odgłosy demontowania samochodu, dlatego postanowili natychmiast dostać się do pomieszczeń znajdujących się na posesji. Nareszcie po wielu godzinach nastąpił przełom w sprawie. Wewnątrz posesji zastali dwóch mężczyzn, którzy demontowali pojazd marki BMW (skradziony w Kobylinie). Ponadto ujawnili pojazd marki Fiat. Po jego sprawdzeniu okazało się, że posiadał on wycięte numery VIN. Pojazdy odzyskano i zabezpieczono - informuje policja.

Do sprawy zatrzymano cztery osoby. Po przesłuchaniu dwie z nich zostały zwolnione. Natomiast zarzuty usłyszała pozostała dwójka, 35-letnia kobieta oraz 36-letni mężczyzna - mieszkańcy powiatu ostrowskiego.

Podczas przeszukania mieszkania należącego do zatrzymanej kobiety policjanci ujawnili woreczek z 49 sztukami tabletek ekstazy. Natomiast w mieszkaniu mężczyzny ujawniono woreczek z substancją białego proszku - około 10 g.

Prokurator wobec podejrzanych zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru. Kobiecie oraz mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Krotoszyn


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również