iOstrowWlkp.pl reklamy
Odolanów

Zimowy spacer wśród ptaków

Zdjęcie: odolanow.pl
W grudniu odolanowski Park Natury wzbogacił się o ścieżkę przyrodniczo–edukacyjną „Ptaki Doliny Baryczy“. Wzdłuż duktu stanęło 20 dwustronnych tablic edukacyjnych prezentujących ptaki.

Każda z nich zawiera  fotografię ptaka uchwyconego w wyjątkowej, naturalnej scenerii podkreślając w ten sposób bioróżnorodność Doliny Baryczy. Dodatkowo tablice wyposażono w kody QR, dzięki czemu możliwe jest usłyszenie głosu danego ptaka oraz zdobycie szczegółowych informacji o prezentowanym gatunku a także w liczne ruchome elementy edukacyjne.  Przedsięwzięcie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu w ramach przedsięwzięć związanych z edukacją ekologiczną.

 

Teraz ten wyjątkowy zakątek Odolanowa, powiła warstwa białego puchu, która nadała mu wyjątkowego uroku. A ponieważ dawno nie było takiej okazji, by pospacerować w takiej scenerii, więc warto skorzystać z takiej okazji. Na zachętę przedstawiamy kilka zdjęć. Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również