iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Zielna będzie miała wodociąg i kanalizację

Wartość inwestycji, która właśnie ruszyła, to niemal 120 tys. zł.
Za tę kasę, z czego 56 tys. zł stanowi pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, wybudowanych zostanie 150 m sieci wodociągowej oraz 80 m kanalizacji sanitarnej. Ponadto w ramach inwestycji wykonane zostanie 6 wprowadzeń kanalizacyjnych do granicy posesji o łącznej długości 30 m. Termin zakończenia inwestycji zaplanowano na październik.
 
Wykonawcą zadania jest firma Usługi Budowlano – Kanalizacyjne „BUDOKAN” Czesław Gwizdek z Ostrowa Wielkopolskiego, która złożyła najkorzystniejszą ofertę  przetargu ogłoszonym przez WODKAN S.A. Koszt tego zadania to 118 075,68 złotych brutto.
 
- WODKAN dba o bezpieczeństwo wodne w naszym mieście, ale także o rozwój naszego miasta. Stąd kolejne rejony Ostrowa Wielkopolskiego wzbogacają się o sieć wodociągową i kanalizację sanitarną, by ostrowianom, także tym nowym, łatwiej było się budować. Ulica Zielna to jeden z elementów dużej inwestycji rozbudowy tych systemów, ale każde takie zadanie to kolejny krok w dobrą stronę dla Ostrowa i jego mieszkańców - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 
 
Natomiast ostrowska spółka WODKAN nie zwalnia tempa w swoich inwestycjach. W ostatnich dniach spółka podpisała umowy na realizację zadań m.in. przy ulicy Ferića, rejonu Lewandowskiego, ulic Grabowej i Azaliowej, Głowackiego (ul. Czerwonych Kosynierów), czy Olszowej. Wartość zadań to w sumie ponad 500 tys. zł. 
 
(alf)

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również