iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ptasia grypa

Zgłoś drób do weterynarza

2017-02-17 13:06:00

W związku z występowaniem ptasiej grypy Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrowie Wielkopolskim informuje o obowiązku poinformowania o posiadaniu drobiu oraz innych ptaków na terenie swojej posesji. Nie dotyczy to ptaków na stałe przebywających w pomieszczeniach mieszkalnych.

Na podstawie § 1 ust. 1 pkt 2 lit. b rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. z 2016r. , poz. 2091), nakazuje się zgłaszanie do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych.
 
Właściciele gospodarstw utrzymujących drób mają obowiązek zgłoszenia tego faktu do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Ostrowie Wielkopolskim, zgodnie z drukiem, którego wzór zamieszczonym jest poniżej. Informacja ta dotyczy nie tylko gospodarstw zajmujących się chowem drobiu, ale zgłaszać należy również pojedyncze ptaki.
 
- Nie zastosowanie się do nakazu będzie skutkowało karami pieniężnymi w wysokości od 0,5 do 2,0 przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w 2016 roku – informuje Dariusz Hyhs, Powiatowy Lekarz Weterynarii.
Osoby, które nie zastosują się do tego nakazu mogą więc zapłacić kary w wysokości nawet kilku tysięcy złotych. Zgłoszenie dotyczy nie tylko drobiu, ale także gołębi i innych ptaków, które nie przebywają na stałe w pomieszczeniach mieszkalnych.
 
Druk zgłoszenia ilości drobiu w gospodarstwie można pobrać tutaj.
Źródło: umostrow.pl


Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl