iOstrowWlkp.pl reklamy
Odolanów

Zeskoczył z motoroweru i zaczął uciekać...

2021-02-11 13:02:00
Zdjęcie: zdjęcie poglądowe
Policjanci z Komisariatu Policji w Odolanowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem, który jechał z pasażerem. Okazało się, że 17-letni kierowca jest pijany, a pasażer był poszukiwany.

Policjanci z Komisariatu w Odolanowie, którzy pełnili służbę na terenie powiatu zauważyli mężczyznę jadącego motorowerem. Styl jazdy kierującego wskazywał, że może być on nietrzeźwy. Dodatkowo z mężczyzną jechał pasażer. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

Ponieważ pasażer zeskoczył z motoroweru i zaczął uciekać, w pościg za nim ruszył jeden z policjantów. Po chwili mężczyzna również znalazł się w rękach mundurowych.

Policjanci doprowadzili mężczyzn do radiowozu i wylegitymowali. Okazało się, że 24-letni pasażer jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Natomiast 17-letni kierowca, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Nastolatek był nietrzeźwy. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Obaj mężczyźni trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. 24-latek, zgodnie z dyspozycją sądu został doprowadzony do aresztu śledczego. Mężczyzna ma na swoim koncie m. in. kradzieże i uszkodzenia mienia. 17-latek usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU 5