iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Ze szpitala znikają łóżka covidowe

2021-05-12 12:23:52
Nie 220 a już tylko 130 łóżek w ostrowskim szpitalu, będzie dedykowanych pacjentom z koronawirusem. To oznacza, że ruszył proces "odmrażania" oddziałów w ostrowskiej lecznicy, które w szczycie zachorowań przemianowane były na covidove.

- Analizowaliśmy skąd trafiają tzw. pacjenci covidowi do ostrowskiego szpitala. Okazało się, że ok. 80 proc. stanowili mieszkańcy naszego powiatu. Bywały dni z bardzo dużą liczbą nowych zakażeń, a wiele osób wymagało pilnej hospitalizacji. Wówczas, mimo tak zdawałoby się dużej liczby łóżek, ratując życie i zdrowie ludzi trzeba było ich przewozić do innych placówek. Wierzę, że najgorsze mamy już za sobą – przyznał starosta ostrowski, Paweł Rajski.

Jednym z oddziałów, który w całości wraca do normalnego trybu jest oddział neurologiczny wraz z pododdziałem udarowym. Etapowo przywracana będzie normalna praca psychiatrii, kardiologii i geriatrii. Wciąż w pełnym zakresie na potrzeby pacjentów covidowych działać będzie chirurgia ogólna i interna A.

Nie samym covidem jednak ostrowska lecznica żyje, Szpital realizuje również wszystkie zaplanowane inwestycje. Na oddziale kardiologicznym powstała nowa pracownia do ablacji. Inwestycja wraz z zakupem sprzętu sfinansowana została ze środków samorządu powiatu ostrowskiego i szpitala.

- Ablacja to małoinwazyjny zabieg kardiologiczny, mający na celu zniszczenie lub odizolowanie niewielkiego obszaru tkanki serca, który odpowiada za powstawanie arytmii. Będzie to druga specjalistyczna pracownia na tym oddziale. Od samego początku kardiolodzy mieli do dyspozycji pracownię hemodynamiki, na którą najczęściej trafiali pacjenci z zawałami serca - wyjaśnia Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala.

(alf)Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK