iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Zdrowa aorta - bezpłatne badania w ostrowskim szpitalu

2023-03-14 08:03:00

W ostrowskim szpitalu przeprowadzone zostaną badania USG aorty brzusznej. Skierowane do mężczyzn w wieku 50 - 69 lat badania są bezpłatne. Odbędą się 23 czerwca, ale już teraz można się zapisywać.


Bezpłatne badania USG aorty brzusznej to część Wielkopolskiego Programu Zdrowotnego Zdrowa Aorta. Zostaną one przeprowadzone w poradni specjalistycznej (gabinet 38 i 39) szpitala przy ul. Limanowskiego. Co ważne badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50 - 69 lat mieszkających w województwie wielkopolskim. Badania te są dla pacjentów całkowicie bezpłatne ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej.

Badanie USG aorty brzusznej dotychczas wykonano u 8180 pacjentów. Dzięki programowi ponad 170 pacjentów z tętniakiem aorty brzusznej (potencjalnie śmiertelną chorobą, jeśli nie zostanie wykryta w odpowiednim czasie) zostało objętych programem Zdrowa Aorta, a dzięki inicjatywie twórcy projektu prof. Grzegorza Oszkinisa zostali oni objęci również bezpłatną opieką po zakończeniu udziału w programie, w postaci bezpłatnych badań kontrolnych, których prowadzenie planowane jest przez 3 lata po zakończeniu projektu.

 

Zapisy na badanie:

  • telefonicznie: 503 075 095
  • - e-mail: zdrowaaorta@arterieart.com (proszę podać imię, nazwisko, pesel, numer telefonu kontaktowego oraz miasto, w którym ma być wykonane badanie).
Źródło: powiat-ostrowski.pl


Czytaj również