Z policji

Zderzenie motocykla z koparko-ładowarką. 35-letni mieszkaniec gminy Odolanów śmigłowcem LPR przetransportowany do szpitala

Zderzenie motocykla z koparko-ładowarką. 35-letni mieszkaniec gminy Odolanów śmigłowcem LPR przetransportowany do szpitala
Zdjęcie: KPP Milicz

35-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Odolanów, jadący motocyklem doznał licznych obrażeń ciała na skutek wypadku, do którego doszło na drodze w podmilickich Wszewilkach, gdzie motocyklista zderzył się z koparko-ładowarką.

W pobliżu miejsca wypadku wylądował wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował rannego motocyklistę do jednego z wrocławskich szpitali. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia i ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze.

Do wypadku doszło 8 maja, około godziny 12:20 na drodze w miejscowości Wszewilki.

- Jak wykazały wstępne czynności przeprowadzone przez policjantów przybyłych na miejsce zdarzenia, drogą z kierunku Stawczyka jechał kierujący koparko-ładowarką, 42-letni mieszkaniec gminy Milicz. Za nim miały jechać dwa samochody, których kierujących dotychczas nie zdołano ustalić, gdyż odjechały z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb. Gdy kierujący koparko-ładowarką wykonywał manewr skrętu w lewo na posesję, doszło do zderzenia z motocyklistą, który jechał w tym samym kierunku i według wstępnych ustaleń wyprzedzał oba samochody jadące za koparką. Niestety, w wyniku zderzenia z koparko-ładowarką, 35-letni mężczyzna z wielkopolskiej gminy Odolanów kierujący motocyklem marki Honda, doznał licznych obrażeń ciała. Doznane przez rannego motocyklistę obrażenia były na tyle poważne, że konieczne było wezwanie na miejsce zdarzenia załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która przetransportowała rannego motocyklistę do jednego z wrocławskich szpitali. Kierującemu koparko-ładowarką nic się nie stało, nikt inny nie ucierpiał - informuje podinsp. Sławomir Waleński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

Mundurowi ustalili, że kierujący koparko-ładowarką był trzeźwy, obaj kierujący posiadali uprawnienia wymagane do prowadzenia pojazdów mechanicznych, którymi jechali. Do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy pojazdy biorące udział w wypadku zostały zabezpieczone na parkingu strzeżonym będącym w dyspozycji policji.

- Trwa postępowanie mające na celu dokładne wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia drogowego oraz ustalenie, kto zawinił i był sprawcą wypadku. Jednocześnie policjanci zwracają się z prośbą o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu kierujących dwoma samochodami jadącymi feralnego dnia we Wszewilkach za koparką - zeznania świadków pozwolą na odtworzenie przebiegu zdarzenia - dodaje podinsp. Sławomir Waleński.

Policjanci ponownie apelują do wszystkich kierujących o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze. Zwłaszcza niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli motocykliści lub rowerzyści, powinni szczególnie uważać na drodze, gdyż ich pojazdy nie są wyposażone w urządzenia i systemy chroniące kierujących, takie jak pasy bezpieczeństwa, czy poduszki powietrzne - kierowco zwolnij, a bezpiecznie dojedziesz do celu!


Źródło: KPP Milicz



Z regionu


Czytaj również

iOstrowWlkp.pl reklamy
WALBET

iOstrowWlkp.pl reklamy