iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Zbieraj wodę opadową i korzystaj z dotacji

Program “Ostrów łapie deszcz” rusza 11 czerwca. Do zgarnięcia nawet 2 tys. zł.
Samorząd Ostrowa Wlkp. na realizację tegorocznego programu zabezpieczył 90 tys. zł. W ramach dofinansowania przedsięwzięcia związanego z gromadzeniem wody opadowej, mieszkańcy mogą liczyć nawet na 2 tys. zł dofinansowania do instalacji. 
 
- Kontynuujemy program dofinansowania dla “łapaczy deszczu”. Pilotażowa edycja dobrze się przyjęła i cieszyła się dużym zainteresowaniem. W tym roku przeznaczamy na projekt 90 tys. złotych, czyli o 20 tys. złotych więcej niż przed rokiem. Ostrowianie, którzy chcą oszczędzać wodę i pieniądze mogą ubiegać się o wsparcie finansowe w ramach programu w terminie od 11 czerwca do 1 lipca. Nowością, w tegorocznej odsłonie jest udzielanie dotacja na zbiorniki nie tylko przy budynkach mieszkalnych, ale i przy budynkach towarzyszących np. garażu, budynku gospodarczym  - zwraca uwagę Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp. 
 
W 2020 roku w ramach programu “Ostrów łapie deszcz” do urzędu wpłynęło 312 wniosków na łączną kwotę 284 000 złotych. Pozytywnie rozpatrzono 72. 
 
- Programem “Ostrów łapie deszcz” chcemy zachęcać mieszkańców do efektywnego gospodarowania wodą opadową. Dotacja w zależności od instalacji będzie wynosić od 500 złotych do 2 000 złotych na każdą instalację - zaznacza Mikołaj Kostka, zastępca prezydent miasta.
 
Na dofinansowanie w wysokości 500 złotych może liczyć mieszkaniec, który na swojej posesji ustawi zbiornik na deszczówkę o pojemności do 500 litrów, 1000 złotych - jeśli zbiornik będzie mieć powyżej 500 litrów. Natomiast 2 000 złotych to propozycja dla tych ostrowian, którzy zdecydują się na montaż nowego zbiornika podziemnego. Pamiętać jednak należy, że dotacja nie może pokrywać wydatków przeznaczonych na ten sam cel, finansowanych z innych bezzwrotnych źródeł. 
 
Tegoroczna edycja programu i nabór wniosków rusza w piątek, 11 czerwca i potrwa do 4 lipca 2021 roku. O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy a także jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.
 
Wnioski wraz z załącznikami należy składać w wersji papierowej w Referacie Obsługi Mieszkańców zlokalizowanym na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim bądź wysłać na adres Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim (Al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski). Można wysłać także w wersji elektronicznej przez elektroniczną skrzynkę podawczą organu (ePUAP: /MiastoOstrowWielkopolski/skrytka). Za datę złożenia wniosku uznaje się dzień wpływu do Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.
 
(alf)
 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również