iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Zatrzymany podpalacz stogów słomy, to strażak z OSP

Zdjęcie: KPP Ostrów Wlkp.
Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, zatrzymali mężczyznę, który od lutego tego roku podpalał stogi słomy na terenie gminy Ostrów Wielkopolski i Raszków. Sprawca swoim zachowaniem spowodował straty sięgające blisko miliona złotych.

Nieznany sprawca od lutego tego roku podpalał stogi słomy na terenie gminy Ostrów Wielkopolski i gminy Raszków. Sprawca podpalał baloty słomy znajdujące się na polach czy też w budynkach gospodarczych. Straty spowodowane przez pożary zostały wstępnie oszacowane na blisko milion złotych.

 

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego intensywnie pracowali nad sprawą podpaleń. Efektem tych działań było ustalenie tożsamości osoby podejrzewanej o pożary. Okazał się nim 27-letni mężczyzna z powiatu ostrowskiego. Podczas poszukiwań sprawcy, kryminalni ustalili miejsce przebywania mężczyzny. 5 czerwca policjanci ostrowskiej Grupy Realizacyjnej zatrzymali 27-latka.

 

Podpalacz, wyjaśniał policjantom, że podkładał ogień po to, by jego jednostka OSP do której należy była wzywana do akcji.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przez policjantów, Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim przedstawił mężczyźnie zarzuty zniszczenia mienia poprzez podpalenie i wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Posiedzenie sądu odbyło się 8 czerwca i zapadła decyzja, że najbliższe 3 miesiące 27-latek spędzi w areszcie.

Przestępstwo zniszczenia mienia jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

 

 
Źródło: KPP Ostrów Wlkp.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również