iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Zatrzymany 19-latek miał przy sobie 3CMC i 4CMC

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 19-latka podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie substancję psychotropową 3CMC i 4CMC. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

 

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy prowadzili działania operacyjne, w związku z podejrzeniem posiadania narkotyków przez mieszkańca powiatu ostrowskiego. W wyniku podjętych czynności, 18 marca policjanci na terenie miasta zatrzymali 19-latka, który wraz ze swoimi kolegami jechał samochodem. W trakcie przeszukania, w bieliźnie mężczyzny policjanci znaleźli 2 woreczki foliowe ze zbryloną substancją.

 

- Zabezpieczone substancje zostały poddane badaniu w laboratorium kryminalistycznym. W każdej z tych substancji stwierdzono 3-CMC i 4-CMC. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 250 gramów tego narkotyku - podaje ostrowska policja.

 

Na podstawie zebranych przez policjantów materiałów Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim wszczęła śledztwo. Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. Zgodnie z przepisami prawa przestępstwo to jest zagrożona karą do 10 pozbawienia wolności.

Decyzją sądu 19-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również