iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Zatrzymani bez uprawnień do kierowania pojazdem i za zbyt szybką jazdę

Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault Kangoo. Kierował nim mężczyzna, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Z kolei inny kierowca jechał w obszarze zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h.

 

Kilka dni temu, po 13:00 w Przygodzicach policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osobowy samochód. Samochodem tym kierował 37-letni mężczyzna, który nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami.

Nieodpowiedzialnie zachował się także kierujący pojazdem marki Volvo zatrzymany do kontroli drogowej w Mącznikach. Kierujący tym autem jechał z prędkością 114 km/h przy ograniczeniu dopuszczalnej prędkości do 50 km/h. Volvo kierował 43-letni mężczyzna. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym ukarany został przez policjantów wysokim mandatem karnym, a do tego stracił prawo jazdy.

- Przypominamy, że wprowadzony w styczniu 2022 roku nowy taryfikator zmienił grzywnę w zakresie kierowania bez uprawnień. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wobec osoby, która popełni tak nieodpowiedzialne wykroczenie, obowiązkowo orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjant obligatoryjnie przekazuje sprawę do sądu, gdzie grzywna może wynieść nawet 30 tys. złotych. Zatrzymany przez policję kierowca bez uprawnień, obowiązkowo dostanie także zakaz kontynuowania dalszej jazdy - zwracają uwagę ostrowscy mundurowi.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI