iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Zasilił szeregi ostrowskiej policji

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło 15 osób. Wśród nich jest również policjant z ostrowskiej komendy. 06.07.2022r., na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantek i policjantów.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nowi policjanci złożyli uroczyste ślubowanie. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmą służbę w jednostkach Policji m.in. w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Ślubowanie odebrał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut, który jako pierwszy powitał ślubujących.

 

Najważniejszym momentem uroczystej zbiórki były wypowiedziane słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI