iOstrowWlkp.pl reklamy
Z prokuratury

Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie o charakterze przestępczym dla mieszkańców powiatu ostrowskiego

2022-05-10 12:05:00

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. prowadzi śledztwo, w ramach którego funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali dziewięć osób - mieszkańców powiatu ostrowskiego i ostrzeszowskiego w wieku od 28 do 36 lat.


Zatrzymanym prokurator przedstawił m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie o charakterze przestępczym zajmującej się obrotem znacznymi ilościami substancji psychotropowych i  środków odurzających. Treścią zarzutów objęto obrót i posiadanie ponad 3 kg marihuany oraz 1,5 kg amfetaminy, a także substancji oleistych zawierających swym składzie THC. Zarzucane podejrzanym czyny zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze od 2 do lat 12.

- Na wniosek prokuratora w dniu 28 kwietnia 2022 r. Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. zastosował wobec 5 podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Na polecenie prokuratora u podejrzanych zabezpieczono mienie ruchome w postaci 3 samochodów osobowych oraz gotówkę w wysokości 25.000 zł . Postępowanie w przedmiotowej sprawie ma charakter rozwojowy - informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

W ramach odrębnego postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Kaliszu w kwietniu tego roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali pięć osób – mieszkańców powiatu kaliskiego oraz ostrzeszowskiego w wieku od 31 do 42 lat, którym przedstawiono m.in. zarzuty dotyczące wytworzenia w okresie pomiędzy styczniem 2021 roku a lutym 2022 roku znacznych ilości substancji psychotropowych - w ilości co najmniej 45 kg amfetaminy, którą następnie w/w wprowadzili do obrotu przez sprzedaż hurtową.

- W toku przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez podejrzanych ujawniono w nich m. in substancje odurzające w postaci 2,3 kg amfetaminy, 3,3 kg amfetaminy w formie płynnej oraz przedmioty i półprodukty służące do jej produkcji. Zatrzymani usłyszeli również zarzuty dotyczące posiadania bez wymaganego pozwolenia amunicji do broni palnej. Zarzucane podejrzanym czyny zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze od 2 do lat 12. Celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Kaliszu zastosował wobec 4 podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim


Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOK