iOstrowWlkp.pl reklamy
Odolanów

Zarekwirowany towar za ponad 276 tys. złotych

Bluzy, spodnie, koszulki i buty zarekwirowali w środę 27 stycznia funkcjonariusze Straży Granicznej z Kalisza wraz z funkcjonariuszami Wielkopolskiego Urzędu Celno - Skarbowego. Cała partia podrabianej odzieży oferowana była na targowisku miejskim w Odolanowie.

W środę 27 stycznia funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Kaliszu oraz funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Poznania ujawnili w Odolanowie na targowisku miejskim  dwóch obywateli Bułgarii, którzy handlowali butami oraz odzieżą znanych sportowych marek. Przedstawiciel kancelarii prawnej reprezentującej producentów dokonał analizy zatrzymanych towarów i jednoznacznie stwierdził, że są one podrobione. Ubrania wykonane były z materiałów niskiej jakości, nie miały oryginalnych metek, wszywek i przywieszek, a znaki firmowe widniejące na nich zostały podrobione. Do posiadania nielegalnego towaru i jego sprzedaży przyznało się dwóch obywateli Bułgarii w wieku 27 i 42 lat. 

Ujawniony towar o wartości ponad 276 tysięcy złotych został zabezpieczony. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze Policji z Ostrowa Wielkopolskiego. 

 Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również