iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Zaplątał się w żyłkę wędkarską i utknął

Zdjęcie: umostrow.pl
Młody łabędź zaplątał się w żyłkę wędkarską i utknął na Piaskach. Na ratunek ruszyli strażnicy miejscy, którzy znaleźli go i uwolnili z pułapki.
Nadchodzi zima, zwierzęta przygotowują się na trudny dla nich okres, ptaki wędrowne ostatnimi kluczami zmierzają w kierunku ciepłych krajów, by tam przezimować.
 
- Otrzymaliśmy zgłoszenie o młodym łabędziu uwięzionym na Piaskach z powodu zaplątania wokół dzioba i skrzydeł żyłki wędkarskiej, uniemożliwiającej mu swobodne poruszanie i odlot wraz z innymi ptakami. Ruszyliśmy mu na pomoc – mówi Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej straży miejskiej.
 
Zgłoszenie, dotyczące młodego łabędzia, Straż Miejska w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała we wtorek 17 listopada w godzinach popołudniowych. Jednak mimo podjęcia natychmiastowej interwencji nie udało się  tego samego dnia zlokalizować ptaka – niestety wcześnie zapadający zmrok uniemożliwił prowadzenie dalszych poszukiwań. Następnego dnia strażnicy już od rana podjęli kolejną próbę zlokalizowania łabędzia na terenie zbiornika i w trzcinowiskach.
 
- Tym razem się udało, choć łatwo nie było, młody łabędź był bardzo czujny i za każdym razem widząc strażników uciekał natychmiast do wody. Musieliśmy wykazać się cierpliwością i poświęcić trochę czasu, aby przywykł do ich widoku. Ostatecznie udało się go złapać i młody łabędź został uwolniony przez strażników z krępujących żyłek na jego ciele – wyjaśnia komendant Grzegorz Szyszka.
 
Wypuszczony na wolność łabędź pognał w stronę zbiornika z wyprostowanymi skrzydłami ciesząc się wolnością.
 
- Mamy nadzieję, że zdąży jeszcze dołączyć do innych łabędzi odlatujących na południe – dodaje Grzegorz Szyszka.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również