iOstrowWlkp.pl reklamy
Żużel

Zapewnili sobie udział w play-off U-24 Ekstraligi

Zdjęcie: TŻ Ostrovia

Arged Malesa Ostrów wygrała wysoko 64:26 w meczu 13. rundy U-24 Ekstraligi z KS-em Toruń. Ostrowianie zainkasowali trzy punkty i zapewnili sobie udział w play-off U-24 Ekstraligi. Kwestią otwartą pozostaje fakt, z którego miejsca Arged Malesa Ostrów przystąpi do decydującej części sezonu.

Gospodarze dominowali od początku. Osłabiony zespół z Torunia zdołał wygrać jeden wyścig. Odniósł tylko trzy indywidualne zwycięstwa, wszystkie autorstwa Krzysztofa Lewandowskiego.

W zespole z Ostrowa bezbłędny był Matias Nielsen, który w 4 startach zdobył 12 punktów. Bardzo dobrze pojechał również Jakub Poczta, który był bliski kompletu punktów. Zakończył zawody z dorobkiem 12 punktów i 2 bonusów.

Udany powrót na tor po kontuzji zanotował Sebastian Szostak, który w trzech startach zdobył 7 punktów, pewnie wygrywając dwa swoje ostatnie starty.

Arged Malesa Ostrów zdobyła 3 punkty do tabeli i zrównała się z Agromix Polcopperem Unią Leszno. Ostrowianie do rozegrania mają jeszcze zaległy mecz w Częstochowie 8 sierpnia. Rundę zasadniczą zakończy 16 sierpnia meczem w Grudziądzu.

Finały play-off zaplanowano 30 sierpnia i 6 września. Pierwszy mecz na torze niżej sklasyfikowanej drużyny po rundzie zasadniczej.

Źródło: TŻ Ostrovia
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI