iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Zamiast płyt, ciąg pieszo-jezdny

2021-06-14 12:06:00
Z betonu na bruk, zmienia swe oblicze ulica Zimowa.

255 tys. zł pochłoną prace remontowe związane z modernizacją ul. Zimowej w Ostrowie Wlkp. Te polegają na demontażu płyt betonowych, położeniu kanalizacji deszczowej oraz wybudowaniu ciągu pieszo-jezdnego z kostki brukowej. Zadanie realizowane jest przez firmę "Wydobywanie kruszywa usługi budowlane handel materiałami budowlanymi" Cieśla Bogdan z Wtórku.

 

- Zimowa to jedna z ostatnich ulic "do zrobienia" w tej części Zębcowa. Zakończyła się już budowa kanalizacji deszczowej - blisko 163 metry. W tej chwili wykonawca tej inwestycji demontuje betonowe płyty, które służyły tu jako nawierzchnia drogi. Zostaną wykorzystane w innej części osiedla, gdzie poprawią komfort przejazdu na gruntowej, zniszczonej drodze. Kolejny etap to budowa ciągu pieszo - jezdnego o długości około 190 metrów – wskazuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

 

O przeprowadzenie inwestycji zabiegała lokalna społeczność oraz rada osiedla. 

 

- Bardzo się cieszę, że teraz, jako radna miejska, mogę już obserwować postępy prac. Pomimo znajdujących się tu betonowych płyt, po opadach droga była trudna do przejścia, a nawet przejechania. Kanał deszczowy i nowa nawierzchnia z kostki na stałe rozwiążą te problemy. Każda inwestycja drogowa w naszym osiedlu, która poprawi estetykę tej części miasta, komfort, ale i bezpieczeństwo mieszkańców bardzo mnie cieszy – zapewnia Elżbieta Grochowska, radna Rady Miejskiej Ostrowa Wlkp. 

 

(alf)Czytaj również