iOstrowWlkp.pl reklamy
Ważne sprawy

Zalane ulice, posesje, budynki użyteczności publicznej...

Zdjęcie: OSP Sobótka

Tylko we wtorek do późnych godzin wieczornych strażacy w powiecie ostrowskim odebrali  ponad 100 zgłoszeń dotyczących głównie podtopień, zalanych posesji oraz dróg.

Strażacy w powiecie pierwsze wezwania otrzymali już w niedzielę. Do poniedziałku wyjeżdżali 12 razy. Zgłoszenia odnosiły się do budynków mieszkalnych, posesji i budynków użyteczności publicznej, w szczególności zdarzenia dotyczyły zalanych piwnic.

- Najwięcej zdarzeń odnotowano na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, w likwidacji skutków zdarzeń uczestniczyły jednostki zarówno Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu, ich działania polegały przede wszystkim na wypompowaniu wody z zalanych pomieszczeń i posesji oraz zabezpieczaniu budynków przed potencjalnym zalaniem, w przypadku kolejnych opadów - informuje ostrowska straż pożarna. Tak było na początku tygodnia.

Prawdziwa ulewa przeszła jednak wczoraj. Stojąca woda zablokowała przejazd pod wiaduktem na ul. Krotoszyńskiej. Podobnie wyglądała ul. Brzozowa. Jednak w wielu miejscach powiatu sytuacja wyglądała podobnie. Park Miejski przypominał jedno wielkie bajoro. Woda wdarła się do Urzędu Miejskiego, Centrum Aktywności Lokalnej. Strażacy cały czas pracują i wypompowują wodę z zalanych piwnic.

 

Zdjęcia: OSP Czekanów, OSP Sośnie, OSP Mazury, OSP Przygodzice, OSP Wysocko Wielkie, OSP Sobótka.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI