iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Zakupili bus dla seniorów

O wart blisko 170 tys. zł dziewięcioosobowy bus dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich wzbogacił się Urząd Miejski w Ostrowie Wlkp. Połowa tej kwoty stanowi dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Na potrzebę takiej inwestycji zwrócił uwagę zespół ds. likwidacji barier architektonicznych powołany przez prezydent Beatę Klimek, mający w swoim składzie osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim oraz osoby niewidome. Pojazdem dysponować będzie ostrowski Dzienny Dom „Senior+” przy ul. Limanowskiego w Ostrowie Wlkp., z którego obecnie korzysta czterdziestu ostrowskich seniorów.

 

- Zakup ten jest efektem bardzo dobrej współpracy z zespołem ds. likwidacji barier architektonicznych działającym przy prezydencie miasta. Powołując go kilka lat temu myślałam przede wszystkim o poprawie życia naszych mieszkańców z niepełnosprawnościami ruchowymi, słuchu, czy wzroku. Bardzo się cieszę, że ostrowscy seniorzy będą mogli korzystać z dostosowanego do ich potrzeb pojazdu. Będzie on z pewnością w pełni wykorzystywany, tym bardziej, że już na początku przyszłego roku otworzymy drugi dom dzienny przy ulicy Raszkowskiej – wskazuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 

 

Siedzenia w busie przystosowane są do szybkiego demontażu, by zapewnić przejazd dwóm osobom na wózkach inwalidzkich. Pojazd wyposażony został m.in. w najazdy teleskopowe do wjazdu wózków inwalidzkich oraz system szyn podłogowych do ich mocowania. Wewnątrz zastosowano wykładzinę antypoślizgową i dodatkowe uchwyty ułatwiające wsiadanie. Służące do tego stopnie antypoślizgowe są podświetlone.

 

- Wielu z nich (seniorów korzystających z Dziennego Domu „Senior+“ - przyp. red.) to osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, poruszające się na wózku inwalidzkim, niewidome. Bus ułatwi im korzystanie z usług ośrodka, w tym również tak ważnej rehabilitacji, którą oferujemy swoim podopiecznym. Już nie mogą się doczekać, kiedy z tego wspaniałego pojazdu będą mogli korzystać. W ich imieniu bardzo za tę pomoc dziękuję – mówi Dorota Krysiak – Molenda, kierownik Dziennego Domu „Senior+” w Ostrowie Wlkp.


Tagi: bus, ostrów
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również