iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Zadebiutowali przed kamerą promując kampanię społeczną

Bartosz, Mariusz, Karol i Magdalena stanęli przed kamerą i wzięli udział w spotach promocyjnych ostrowskiej kampanii społecznej “Jestem tylko niepełnosprawny”. To debiutujący aktorzy z Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Spoty nagrywano na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury. To kontynuacja kampanii społecznej „Jestem tylko niepełnosprawny”. Wcześniej na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego pojawiły się billboardy i tabliczki z napisami takimi jak „Ja tylko nie słyszę”, „Ja tylko nie widzę”. W nagraniach wzięły udział osoby z niepełnosprawnościami z Warsztatu Terapii Zajęciowej.

- Ostrowianie z niepełnosprawnościami każdego dnia udowadniają, że to tylko niepełnosprawność. Pracują, realizują swoje pasje i angażują się w życie społeczne. Chcemy, by każdy to zauważył, również osoby z niepełnosprawnościami. Wierzę, że ta kampania, to pierwszy krok do zmian dla nas wszystkich - zaznacza Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W ramach akcji powstały cztery klipy. Każdy z nich ukazuje, że niepełnosprawność pozwala na realizowanie siebie. Magdalena Czernia jest osobą niewidomą od urodzenia. Wystąpiła w spocie “Ja tylko nie widzę” jako osoba grająca na gitarze. W spotach zobaczymy również Bartosza Szulca, Karola Korzepę i Mariusza Kamińskiego.

W ramach kampanii na terenie Ostrowa Wielkopolskiego zawisły billboardy i plakaty z hasłami np. “Ja tylko nie chodzę… i nie powinno Cię to obchodzić!”.

Dzieci i młodzież w przestrzeni miejskiej rozwiesiły specjalne tabliczki nawiązujące hasłami do niepełnosprawności. “Ja tylko nie chodzę”, “Ja tylko nie słyszę”, “Ja tylko nie widzę” - pomysłodawcą haseł, które znalazły się na tabliczkach, jest Dariusz Peśla, niepełnosprawny ostrowianin, który działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

W mieście stanęły również różowe rowery, które miały zwracać uwagę i przypominać, że niepełnosprawność nikogo nie definiuje, a jest jedynie jednym z elementów składających się na większą całość. 

W ostatnich dniach odbyło się także spotkanie w ramach akcji, którego gośćmi byli Dariusz Peśla oraz Michał Woroch, podróżnik, fotograf, twórca projektu "Wheelchair trip"  i Przemysław Kossakowski, dziennikarz, podróżnik i ambasador osób z niepełnosprawnością.

W Ostrowie Wielkopolskim mieszka około 7 tys. osób z niepełnosprawnościami, a więc taką osobą jest co dziesiąty z nas. Cierpią oni głównie na dysfunkcje narządu ruchu, wady wzroku oraz ułomności intelektualne.

Kampania “Jestem tylko niepełnosprawny” – spoty telewizyjne, billboardy, ulotki, spotkania osób niepełnosprawnych z mieszkańcami”  jest realizowana w ramach projektu „E-Ostrów 2050 – Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne”, który jest realizowany przy współudziale pozyskanych przez miasto funduszy z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach programu „Rozwój lokalny”.

Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI