iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Zabrał kluczyki kierowcy

2018-07-10 13:10:37
Zdjęcie: Archiwum
Odpowiedzialnością i czujnością wykazał się mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, który uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy i powiadomił policję. Zatrzymany kierowca citroena miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W ubiegły piątek, mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego zaniepokoił sposób jazdy kierującego citroenem, który wjeżdżając na parking jednego ze sklepów, uszkodził zaparkowany samochód. Mężczyzna zaczął podejrzewać, że kierujący może być nietrzeźwy. Zgłaszający podszedł do kierującego, zabrał kluczyki od auta i wezwał patrol policji.

Badanie na zawartość alkoholu przeprowadzone przez policjantów potwierdziło podejrzenia mężczyzny. Jak się okazało 47-letni kierowca citroena miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Zdarzenie miało miejsce po godzinie 20.00.

 

Niespełna trzy godziny później, policjanci z Komisariatu Policji w Raszkowie zatrzymali kierującego VW Golfem, którego sposób jazdy wskazywał, że może być on nietrzeźwy. Badanie trzeźwości 43-latka wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Obaj kierowcy odpowiedzą przed sądem. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności nawet do dwóch lat oraz sądowy zakaz kierowania.

 

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU 5