iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Zabiegi ablacji likwidujące migotanie przedsionków serca w ostrowskim szpitalu

2019-07-26 12:07:00

Nowoczesna pracownia umożliwiająca wykonywanie zabiegów ablacji likwidujących migotanie przedsionków serca powstanie w ostrowskim szpitalu. Kwotę 700 tys. zł na ten cel przeznaczył powiat ostrowski.

23 lipca na oddziale kardiologicznym ostrowskiego szpitala odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji firmą PBO Construction.

– Pięć lat temu została oddana do użytku nasza kardiologia. Dziś stojąc tutaj z wicestarostą Pacholczykiem możemy powiedzieć, że wracamy na oddział żeby kontynuować kolejne inwestycje. Oddział funkcjonuje bardzo dobrze, cieszy się dużym uznaniem wśród mieszkańców całego regionu. Do pełnego sukcesu potrzebna jest możliwości wykonywania ablacji. Dzięki temu będziemy mogli powiedzieć, że nasz oddział jest pełno profilowy – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

W tym roku Rada Powiatu przeznaczyła na inwestycje w szpitalu już kwotę 3 mln zł m.in. na kompleksową modernizację oddziału neurologicznego. Teraz 700 tys. zł dedykowane jest na pracownię elektrofizjologii.  

– Mimo trudnej sytuacji służby zdrowia w Polsce my idziemy do przodu i staramy się poszerzać zakres świadczeń medycznych dedykowanych mieszkańcom nie tylko powiatu, ale i regionu. Dziękuję władzom powiatu za to, że mimo iż budżet jest napięty znalazły środki, aby ta inwestycja powstała. To kolejny element układanki, który zapewni pełną diagnostykę i leczenie schorzeń układu krążenia – powiedział Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala.

 

Jak szacują lekarze w Polsce ok. 700 tys. osób cierpi na migotanie przedsionków. Tymczasem dzięki zabiegom ablacji ze skutecznością na poziomie 75-85 proc. ta przypadłość może być leczona. Do tej pory w Ostrowie wykonano zaledwie kilkanaście takich zabiegów. Nowa pracownia szerzej otworzy drzwi przed jej stosowaniem.

- Mamy 24 godzinny dyżur zawałowy, a ponieważ czas wykonywania ablacji może wynieść od godziny do trzech godzin, nie mogliśmy sobie do tej pory pozwolić na jej stosowanie w sytuacji gdy nagle może pojawić się pacjent z zawałem serca potrzebujący pilnej operacji ratującej życie. Dlatego druga pracownia stała się koniecznością. Na tej rozbudowie skorzystają więc pacjenci, bo zapotrzebowanie jest olbrzymie – powiedział dr Janusz Tarchalski, kierownik ostrowskiego oddziału kardiologicznego.

Stosuje się dwie metody wykonywania ablacji: popularniejszą za pomocą impulsów elektrycznych i tzw. krioablacji - balonów wypełnionych zimnym powietrzem. W Ostrowie wykonywane będą obydwie metody.

Jeśli wszystkie prace budowlane będą przebiegać bez problemów otwarcie pracowni nastąpi z końcem października.

 

 

 
Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl