iOstrowWlkp.pl reklamy
Michałków

Za kilka miesięcy będą mieli nową świetlicę

Najpierw w 2018 r. wyburzono stary budynek świetlicy wiejskiej w Michałkowie, który w 2016 r. wraz z gruntem gmina Ostrów Wlkp. nabyła od Agencji Nieruchomości Rolnej. Obiekt groził bowiem zawaleniem. By jednak nie pozostawiać mieszkańców wsi bez swych „czterech kątów“, by mieli się gdzie spotykać i biesiadować, postawiono im obiekt zastępczy.

- Mieszkańcy Michałkowa od 5 lat korzystali z tymczasowego rozwiązania. Było nim postawienie gotowej konstrukcji z płyt warstwowych. Zależało nam, by choć w jakimś stopniu rozwiązać brak pomieszczeń do wspólnych spotkań. Przetarg na budowę nowej świetlicy ogłosiliśmy w połowie października. Kilka dni temu odbyło się otwarcie ofert. W sumie zgłosiło się 11 firm. Teraz trwa wybór najkorzystniejszej z nich -  tłumaczy zastępca wójta, Antoni Hadryś.

 

Nowy parterowy budynek będzie posiadał ponad 200 m2 powierzchni użytkowej. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji salę wielofunkcyjną, która pomieści maksymalnie 50 osób wraz z częścią gospodarczo – sanitarną, w której znajdą toalety dostosowane dla osób niepełnosprawnych, szatnia, kuchnia, pomieszczenie magazynowe i socjalne oraz kotłownia. 

Budowa ma zakończyć się we wrześniu przyszłego roku. Inwestycja może pochłonąć co najmniej 700 tys. zł, a pieniądze w całości pochodzić mają z budżetu gminy.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również