iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Z promilami, z zakazem kierowania pojazdami, ze zbyt dużą prędkością - jeden dzień na naszych drogach...

2022-11-18 10:11:00

Policjanci z ostrowskiej drogówki zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców. Dwóch z nich odpowie za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, kolejni za jazdę po alkoholu.

 


W poniedziałek policjanci na drogach Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

  • Chwilę po 7:00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki VW Golf. Za kierownicą auta siedział 54-latek z powiatu ostrowskiego. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem mając ponad promil alkoholu. Dodatkowo, policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami.
  • Godzinę później, policjanci zatrzymali 36-latka z powiatu ostrowskiego. Kierujący osobowym golfem miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.
  • Około godziny 15:30 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki VW Transporter, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może być nietrzeźwy. 43-latek z powiatu ostrowskiego miał w organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto, mężczyzna posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Dodatkowo tego samego dnia, funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym jechali ponad 100 km/h. 30-latek z powiatu gostyńskiego jechał z prędkością 120 km/h. Kierujący został ukarany mandatem w kwocie 2 tysięcy złotych, otrzymał też 14 punktów karnych.

Kolejny kierujący zatrzymany za rażącą prędkość w obszarze zabudowanym to 62-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna przekroczył prędkość o 57 km/h. Został on ukarany mandatem w kwocie 1 500 złotych, otrzymał też 13 punktów karnych,

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU