iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Z policjantami o bezpiecznej drodze do szkoły

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Jak co roku we wrześniu policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły" odwiedzają placówki oświatowe na terenie miasta i powiatu. Podczas spotkań rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie i zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać.

Wrzesień upływa pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. W tych pierwszych tygodniach nauki szkolnej ostrowscy policjanci odwiedzają uczniów szkół z naszego miasta i powiatu.

- Prowadzone działania mają przede wszystkim na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne zachowania na drogach. W trakcie „lekcji bezpieczeństwa” policjanci rozmawiają z dziećmi jak właściwie powinien zachowywać się pieszy, rowerzysta - wyjaśniają mundurowi.

Policjanci najmłodsze dzieci uczą jak właściwie korzystać z fotelików, jak należy poruszać się do i ze szkoły będąc pieszym, przypominają o prawidłowych zachowaniach będąc pasażerem.

Dodatkowo, podczas spotkań z młodzieżą policjanci omawiają zagrożenia dotyczące przemocy rówieśniczej, uzależnieniach, narkomanii oraz o niebezpieczeństwach płynących z sieci.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI