- W związku z pandemią niemożliwe było zorganizowanie Wigilii i śniadania wielkanocnego tak jak zawsze i spotkania się z samotnymi mieszkańcami Ostrowa przy wspólnym świątecznym stole. Wolontariusze musieli przyjąć inną strategię, aby w bezpieczny sposób dotrzeć do potrzebujących, dostarczyć dary i sprawić, aby poczuli się ważni i potrzebni - wskazuje Agnieszka Dukowicz–Kujawa, nauczyciel IV LO w Ostrowie Wlkp.
Działanie wolontariuszy z różnych szkół i przedszkoli skupiało się na przygotowaniu ozdób świątecznych, a przede wszystkim świątecznych paczek z artykułami spożywczymi i upominkami. Uczniowie IV LO w grudniu mieli za zadanie przygotować kartki świąteczne i drobne prezenty, a w kwietniu zebrać 500 główek czosnku potrzebnego do ugotowania wielkanocnego żurku. Włączyli się do akcji pakowania świątecznych paczek, a następnie rozwożeniu ich w Wigilię i pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych pod zgłoszone wcześniej adresy.
Koordynatorami wszystkich przedświątecznych działań w Ostrowie byli państwo Joanna i Marek Robakowscy oraz pani Monika Adamek, którzy przez długie tygodnie planowali działania, motywowali.
(red)





















