iOstrowWlkp.pl reklamy
Wydarzenia

Z okazji 100-lecia KKS Pogoń Nowe Skalmierzyce

2021-07-01 12:07:00
Z okazji 100-lecia KKS Pogoń Nowe Skalmierzyce na tamtejszym stadionie odbyły się turnieje piłkarskie.

Najpierw mecze rozgrywały drużyny juniora młodszego, młodzika (rocznik 2008) oraz orlika (2010), a następnie żaka (2012), skrzata (2013), orlika młodszego (2011) oraz skrzata młodszego (2014).

- Takie wydarzenie to nie tylko okazja do zdrowej, sportowej rywalizacji z zespołami z innych miejscowości, możliwość integracji środowiska piłkarzy i ich rodzin, ale i piękne preludium do jubileuszowych uroczystości, których kulminacja nastąpi jesienią – skomentował patronujący przedsięwzięciu burmistrz Jerzy Łukasz Walczak. Włodarz Nowych Skalmierzyc wspólnie z wiceprezesem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Piotrem Kościelnym oraz prezesem KS Pogoń Bernardem Spasowskim gościł też 19 czerwca na odbywającym się na stadionie ostatnim meczu pierwszej drużyny Pogoni w IV lidze. Oprócz wręczenia na ręce kapitana drużyny Tomasza Kaczmarka pucharu za pierwsze miejsce we wspomnianej lidze i awans do ligi III, nastąpiło jego pożegnanie związane z przejściem na sportową emeryturę. 

Wszyscy piłkarze i piłkarki otrzymali medale, a drużyny – puchary, które wręczał burmistrz. Oprócz meczów kibice mogli obejrzeć także okolicznościową wystawę jubileuszową umiejscowioną tuż przy trybunach. Znalazły się na niej zdjęcia obrazujące 100-letnią historię klubu, w tym wydarzenia, zawodników oraz zdobyte przez nich trofea.
Czytaj również