iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Z młodzieżą o bezpieczeństwie i nie tylko

2021-09-29 12:09:00
Zdjęcie: KPP Ostrów Wlkp.
Jak wygląda struktura organizacyjna policji, czym zajmują się policjanci poszczególnych wydziałów – o tym wszystkim dowiedzieli się uczniowie klasy I o profilu prawno-policyjnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Mundurowi przypomnieli także o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci spotkali się z uczniami I klasy o profilu prawno-policyjnym ostrowskiego ekonomika. Podczas spotkania, policjanci omówili strukturę organizacyjną jednostki, charakteryzując krótko pracę każdego z wyszczególnionych zespołów. Mówili również o wymogach, jakie muszą spełnić osoby ubiegające się o przyjęcie do służby w policji.

Funkcjonariusze tłumaczyli też jak należy prawidłowo zachowywać się na drodze aby być bezpiecznym. Przestrzegali przed tragicznymi skutkami niewłaściwych zachowań. Wskazali między innymi zasadność i obowiązek noszenia elementów odblaskowych.

Omówili też główne przyczyny wypadków drogowych oraz ich konsekwencje karne w odniesieniu do osób, które prowadzą pojazd będąc pod wpływem środków psychoaktywnych, czy korzystają z telefonów komórkowych.

Poruszona została też tematyka związana zwłaszcza ze zjawiskiem cyberprzemocy i cyberprzestępczości oraz najczęściej popełniane przestępstwa internetowe.

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK