iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Wzorową postawą sprezentowała komendzie radiowóz

2021-07-23 08:07:00
Wszystko za sprawą funkcjonariuszki ostrowskiej policji, która znalazła się wśród finalistów konkursu.

Mowa o zorganizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji ogólnopolskim konkursie "Policjant, który mi pomógł".

 

- Nie wyobrażam sobie Święta Policji bez finalizacji tego wyjątkowego konkursu – mówił podczas uroczystego spotkania gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji.

 

W gronie 5 finalistów konkursu znalazła się także sierż.sztab. Joanna Michalak z KPP w Ostrowie Wlkp., która podczas służby wykazała się wzorową postawą i zaangażowaniem w pomoc osobie dotkniętej przemocą.

 

- Ciągle jeszcze istnieją wśród Nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla Nas wszystkich, którzy są w potrzebie - Phil Bosmans. Moim okazała się sierżant sztabowa Joanna Michalak. Już po kilku minutach rozmowy miły, ciepły głos w słuchawce sprawił, że poczułam ulgę. Ulgę, że jest ktoś kto chce mi pomóc. Od tego momentu czułam, że nie jestem sama. Nigdy nie sądziłam, że całkiem obca osoba stanie się tak bliska memu sercu - tak sierżant sztabową opisuje mieszkanka rejonu, w którym Joanna Michalak pełni służbę dzielnicowej.

 

Istotą konkursu "Policjant, który mi pomógł" jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zgłoszeń policjantów do konkursu dokonywać mogły osoby indywidualne, jak również organizacje i instytucje. Każde zgłoszenie stanowi niezależne społeczne uznanie dla działań podejmowanych na rzecz pomocy osobom krzywdzonym.

 

Natomiast Komendant Główny Policji postanowił przydzielić jednostkom organizacyjnym policji, w których służbę pełnią wyróżnieni policjanci, dodatkowe nowe policyjne radiowozy.

 

Sierż.sztab. Joanna Michalak służy w pionie prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim od prawie 8 lat. W 2017 roku objęła stanowisko dzielnicowego rejonu miejskiego.

 

(alf)Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK