iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Wzorowa obywatelska postawa. Zatrzymali pijanego kierowcę

Podróż nietrzeźwego mieszkańca powiatu ostrowskiego zakończyła się dzięki dwóm mężczyznom.

Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Odolanów. 

 

Dyżurny ostrowskiej policji poinformowany został o ujęciu kierującego samochodem, który jest nietrzeźwy. Informację przekazał inny użytkownik drogi, który zwrócił uwagę na dziwne zachowanie kierującego - wyjaśniają ostrowscy mundurowi.  

 

Okazało się, że czujnością wykazała się dwójka innych kierowców - 28 i 30-latek. 

 

- Zgłaszający wyprzedził samochód, zatrzymał się i uniemożliwił mu dalszą jazdę. W tym samym czasie inny kierujący zatrzymał się swoim samochodem za peugeotem. Mężczyźni podeszli do kierującego i zabrali mu kluczyki. Wówczas okazało się, że kierowca peugeota partnera znajduje się pod działaniem alkoholu. Potwierdziło to przeprowadzone przez policjantów badanie. Wynik, pokazał w organizmie 40-latka ponad 2 promile alkoholu - wskazują policjanci z KPP w Ostrowa Wlkp. 

 

Wkrótce mężczyzna za popełniony czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.

 

Pamiętajmy !

 

Nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie.

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również