iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Wznosi się nowa siedziba druhów przy Staszica

Strażnica ma być oddana do użytku jesienią tego roku.

Inwestycja związana z modernizacją strażnicy OSP przy Staszica pochłonie ponad 1,2 mln zł, z czego 800 tys. zł to dofinansowanie z puli Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Prace remontowe prowadzi firma BUDOMAX Mirosławy Zwierz z Ostrowa Wlkp. Zadanie to jeden z projektów realizowanych w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego finansowanego przez Europejski Bank Inwestycyjny i Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Jak podkreślają władze Ostrowa Wlkp., z punktu widzenia bezpieczeństwa ostrowian, to bardzo ważna inwestycja, bowiem chodzi o komfort warunków służby i pracy strażaków.  

 

- Stoją już mury, trwa montaż okien. Strażnicę będziemy oddawać do użytku późną jesienią. Myślę, że jeśli tylko tempo prac zostanie utrzymane to ten termin jest niezagrożony. Przy ulicy Staszica w miejsce starej i zdegradowanej strażnicy powstaje nowoczesny obiekt, który będzie spełniał wymogi bezpieczeństwa i oczekiwania naszych strażaków ochotników. Koncepcja modernizacji strażnicy powstawała po konsultacjach właśnie z nimi - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

 

Budynek remizy przy Staszica przechodzi kompleksową przebudowę połączoną z częściową rozbudową. W obiekcie dokonana zostanie pełna wymiana wszystkich instalacji wewnętrznych czy stolarki drzwiowej i okiennej, która się właśnie dokonuje. Budynek będzie docieplony i zyska nową elewację. Konieczna była także całkowita wymiana konstrukcji dachu – nowa jest w trakcie montowania. Finalnie zamontowane zostaną na niej panele fotowoltaiczne. Budynek będzie podświetlony, wokół nasadzone będą drzewa. Prace postępują zgodnie z planem.

 

- Wszystkie prace prowadzimy równolegle. Na parterze powstają dwa garaże na samochody strażackie, na dole będą także szatnie i sanitariaty, pomieszczenie do rozwijania węży, które będą suszone na dachu. Na piętrze natomiast ulokowane zostaną pomieszczenia socjalne, salka konferencyjna. Budowa zajmuje przestrzeń w granicach 350 m2 powierzchni użytkowej. Obecnie montowana jest stolarka okienna, instalacja elektryczna oraz ścianki kolankowe na zewnątrz budynku - zaznacza Barbara Sobczak, kierownik budowy remizy strażackiej.

 

(alf)

 Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również