iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Wzniecił pożar budynku wielorodzinnego. 23-letni podpalacz w rękach policji

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Niespełna godzina wystarczyła policjantom z Ostrowa Wielkopolskiego na zatrzymanie mężczyzny, który wzniecił pożar budynku wielorodzinnego. W wyniku pożaru, w środku nocy 14 rodzin musiało ewakuować się z własnych mieszkań.

- Z 13 na 14 czerwca dyżurny ostrowskich policjantów odebrał zgłoszenie dotyczące pożaru budynku wielorodzinnego w miejscowości Rososzyca. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego i Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach. Zostało ewakuowanych 14 rodzin, łącznie 35 osób. Policjanci udzielali osobom pomocy, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pracowali nad ustaleniem okoliczności powstania pożaru. Na miejscu policjanci zastali też funkcjonariuszy straży pożarnej, którzy gasili ogień, który swym zasięgiem objął budynek - relacjonują ostrowscy mundurowi.

Na miejscu pożaru przeprowadzone zostały też oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Wszystko wskazywało na to, że policjanci mają do czynienia z podpaleniem.

Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że związek z pożarem może mieć 23-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas czynności funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że 23-latek odpowiada za inne podpalenia, m.in. w maju tego roku podpalił kubły na śmieci. Natomiast na początku czerwca podpalił budynek gospodarczy i garaż.

23-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

- Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przez policjantów, Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim przedstawił mężczyźnie zarzuty i wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego - podaje policja.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również