iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Wystawił książkę na sprzedaż, stracił 4 tysiące złotych

Prawie 4 tysiące złotych stracił 23-latek, który wystawił przedmiot na sprzedaż, na portalu o charakterze „kupno-sprzedaż”. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności w sieci.

 

11 kwietnia do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zgłosił się mężczyzna, który wystawił na sprzedaż książkę, na jednym z popularnych portali o charakterze „kupno-sprzedaż”. - Do 23-latka odezwał się potencjalny kupiec, który przesłał link, rzekomo służący do zrealizowania płatności i dostawy za zakupiony przedmiot. Mężczyzna po wejściu w przesłany link, wpisał swoje dane bankowe na stronie pozornie podobnej do strony banku, podał poufny klucz przesłany przez SMS i z konta zniknęło blisko 4 000 zł - przedstawiają ostrowscy mundurowi.

 

Policja przypomina, gdy korzystasz z portali aukcyjnych:

  • Miej ograniczone zaufanie do potencjalnych kontrahentów.
  • Rozliczaj się bezpośrednio przez dany portal. Uważaj na próby nawiązania kontaktu poza portalem.
  • Oszuści mogą podrobić stronę portalu aukcyjnego – tak samo jak i każdą inną stronę, również naszą. Dlatego zwracaj uwagę na adres widoczny w przeglądarce.
  • Zwróć uwagę na poprawność językową strony, na której przekazujesz dane karty. Fałszywe strony często zawierają błędy, są napisane niegramatycznie.
  • Nigdy nie wchodź w podejrzane linki, nie podawaj danych wrażliwych oraz nie instaluj aplikacji niewiadomego pochodzenia.
Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI