iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Wystaw choinkę przed dom! Sprawdź harmonogram odbioru drzewek

Na ostrowskich osiedlach w sobotę, 14 stycznia, rusza pierwsza zbiórka drzewek. Ważne! Startuje ona już o godzinie 7:00 rano, więc choinki warto wystawić już dziś. Poświąteczne choinki można zostawić również w wyznaczonych punktach na terenie miasta. Akcja potrwa do 4 lutego.

Ciesząca się dużym zainteresowaniem ostrowian akcja ma kilka wymiarów. Z jednej strony, jest ułatwieniem dla mieszkańców, którzy borykają się każdego roku z problemem uprzątnięcia swoich bożonarodzeniowych drzewek. Z drugiej strony, doskonale wpisuje się w promowanie ekologicznej troski o porządek i środowisko.

W tym roku ostrowianie będą mogli oddawać choinki w kilkunastu wyznaczonych miejscach na terenie miasta.

Ponadto, zostaną również przeprowadzone w dwóch terminach zbiórki drzewek bezpośrednio na terenach wybranych osiedli: Wenecja. Kamienic Stare, Pruślin, Nowe Parcele, Krępa, Zębców Zacisze, Odolanowskie, Parcele Zacharzewskie. Szczegóły i terminy zbiórek na plakacie.

W zeszłym roku zebrano od mieszkańców około 27 ton choinek. To około 2300 sztuk wykorzystanych drzewek. Z 27 ton zebranych podczas akcji drzewek wyprodukowano około 430 GJ ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. To również odpowiednio mniej wyemitowanego CO2 do atmosfery, podczas produkcji ciepła w miejskim systemie.

Dla porównania, całoroczne zapotrzebowanie na centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową dla domu o powierzchni około 120 m2, zamieszkałego przez 3-4 osoby, wynosi około 70 GJ.

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI