iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Wyrzucił śmieci w lesie. Został zatrzymany i ukarany

2022-10-11 08:59:45
Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci zostali poinformowani o dzikim wysypisku. Sprawą zajęli się policjanci z Przygodzic. Sprawca wykroczenia posprzątał śmieci i został ukarany mandatem.

 


- Jakiś czas temu, w lesie na terenie gminy Przygodzice ujawniono nielegalne wysypisko śmieci. Ktoś oznaczył je w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i w ten sposób informacja o tym, dotarła do policji. Zgłoszeniem za pośrednictwem tej aplikacji zajęli się policjanci z Przygodzic - informują ostrowscy mundurowi.

Funkcjonariusze ustalili mężczyznę, który wyrzucił śmieci. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Nieodpowiedzialny mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych. Ponadto sprawca uprzątnął też miejsce, które wcześniej zanieczyścił.
 

Policja przypomina, że z narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa może korzystać każdy, kto posiada dostęp do Internetu. Aplikacja dostępna jest na stronie: http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html

- Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy dzwonić na numer alarmowy 112 - zaznaczają funkcjonariusze.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Czytaj również